Roeland Koning

Amsterdam 1898-1985 Wassenaar
Stilleven met schaal met appels, olieverf op board 49,6 x 71,0 cm, gesigneerd r.o. gedeeltelijk en gedateerd '19

De in Amsterdam geboren schilder Roeland Koning kreeg een degelijke artistieke opleiding. Achtereenvolgens bezocht hij de Quellinusschool, de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijs en de Amsterdamse Rijksacademie onder leiding van Nicolaas van der Waay. Invloed van de laatstgenoemde schilder vindt men terug in de naturalistische stijl van Koning, die overigens zo nu en dan ook experimenteerde met realisme, kubisme en futurisme. Voor hem stond echter het ambachtelijke van de schilderkunst voorop. Bloemstillevens, figuren, stadsgezichten en ‘industrie’ hadden zijn voorkeur. Daarnaast trok hem de zeekant, met name het stoere vissersvolk van Egmond, waar hij in 1924 neerstreek. Na 1927 werd in Den Haag zijn stijl losser met een bredere penseelstreek.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-