Hendrik 'Henk' Bos

Huizen (N.H.) 1901-1979
Stilleven met tin en aardewerk, olieverf op doek 51,8 x 41,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '45

De Gooise kunstenaar Henk Bos leerde zichzelf schilderen. Hij verbeeldde in realistisch-impressionistische stijl landschappen, bloemstukken, (zelf)portretten en stillevens. Vooral dit laatste onderwerp boeide hem: het zijn ingetogen tafereeltjes van eenvoudige, bijeen gezette voorwerpen zoals een kan met een schaal eieren, of een stapel boeken bij een vaasje veldbloemen. In de traditie van de 17e-eeuwse Hollandse schilders is hij een meester in het schilderen van koper, tin en oud aardewerk.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-