Gerard Victor Alphons Röling

Den Bosch 1904-1981 Terwolde
Stilleven met watermeloen, olieverf op board 22,7 x 26,4 cm, gesigneerd r.o. met initialen en gedateerd '45

herkomst: Arnot Gallery, New York, rechtstreeks van de kunstenaar gekocht door de vorige eigenaar.

Het werk van Gé Röling wordt gerekend tot de Nieuwe Zakelijkheid, een stroming in de schilderkunst die zich manifesteerde vanaf het midden van de jaren 20 en die zeer belangrijk was totdat na 1945 de abstracte kunst de boventoon ging voeren. De schilders van de Nieuwe Zakelijkheid creëerden een op nauwkeurige observatie en koele analyse gebaseerd beeld van de werkelijkheid. Geliefd onderwerp was het stilleven met alledaagse gebruiksvoorwerpen in weloverwogen composities. De keukenstukken en stillevens van Gerard Röling worden gekenmerkt door hun heldere en frisse kleuren en nauwkeurige uitwerking. De schilder streefde naar een volmaakte stofuitdrukking, die hij onder andere trachtte te bereiken door zijn eigen verf te maken volgens eeuwenoude recepturen.

vervangingswaarde: € 5.500,-
bieden vanaf: € 2.800,-