Pieter Florentius Nicolaas Jacobus 'Floris' Arntzenius

Soerabaja (Nederlands-Indië) 1864-1925 Den Haag
Straatje in Hoorn, met zicht op de Kaaswaag, aquarel op papier 39,0 x 46,5 cm, gesigneerd r.o. en te dateren 18 aug. 1905

literatuur: vgl.: D. Welling, 'Floris Arntzenius', Den Haag 1992, afb. pag. 64 (schetsje van dit straatje in een brief van Arntzenius vanuit Hoorn dd. 18 aug. 1905 met erbij de tekst: 'Vandaag heb ik een straatje geaquarelleerd. Zowat zoo. De kaaswaag op de achtergrond'). Nelly de Zwaan, 'Nederland uit de kunst: 365 dagen kijken en lezen', Warnsveld 2005, 11 sept. (met afb. in kleur).

tentoonstelling: Hoorn, Westfries Museum, 'La Hollande Pittoresque', 27 sept. 2012-11 nov. 2012.

Floris Arntzenius kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam, samen met Isaac Israels, Willem Witsen en G.H. Breitner, wiens impressionistische manier van schilderen hij hogelijk bewonderde. Na een aanvullend leerjaar aan de academie van Antwerpen legde Arntzenius zich in Amsterdam toe op het maken van landschappen en stadsgezichten. Echt succes met zijn werk kreeg hij na zijn verhuizing (in 1892) naar Den Haag, toen hij begon met het schilderen van spontane impressies van het levendige Haagse stadsleven, liefst bij mist of regenachtig weer. Ook schilderde hij landschappen en stranden met figuren en portretten.

vervangingswaarde: € 35.000,-
bieden vanaf: € 19.000,-