'Johannes Evert' Hendrik Akkeringa

Blinjoe (Nederlands-Indië) 1861-1942 Amersfoort
Strandplezier, olieverf op doek 26,7 x 33,0 cm, gesigneerd l.o. en verso en verso gedateerd 1937

tentoonstelling: Katwijk, Katwijks Museum, 'Johannes Evert Hendrik Akkeringa (1861-1942)', 6 maart-5 juni 2010.

Johannes Evert Akkeringa schilderde prachtige stillevens met bloemen, maar is vooral bekend geworden door zijn duin- en strandgezichten bevolkt door vissersvrouwen en kinderen. Het zijn vaak blijmoedige Hollandse tafereeltjes, de vrouwen vredig werkend, de kinderen spelend in het zand onder een blauwe lucht met hoge bewolking. Ook schilderde hij deftige Haagse kinderen spelend in de duinen of op het strand. Akkeringa wordt tot de late Haagse School gerekend.

vervangingswaarde: € 33.000,-
bieden vanaf: € 19.500,-