Rolf Dieter Meyer-Wiegand

Krefeld (Duitsland) 1929-2006 Keulen (Duitsland)
Terras aan het strand, olieverf op paneel 30,2 x 40,1 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '62

herkomst: part. bezit Duitsland.

Meyer-Wiegand kwam uit een artistiek gezin: zijn vader was dirigent en pianist, zijn moeder concertzangeres. Al vroeg begon hij te schilderen, in de traditie van de Düsseldorfer Malerschule. Later geïnspireerd door de Franse impressionisten Degas en Vuillard gaat hij figuren schilderen en ontstaan er portretten. Zijn oeuvre vertoont een gevarieerde thematiek: (rivier)landschappen, havens, parkscènes, volksfeesten en levendige stadsgezichten, geschilderd met een losse toets. Meyer-Wiegand werkte in Keulen en Düsseldorf en maakte talrijke buitenlandse studiereizen. Zo verbleef hij in Holland (rond 1935), België, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Griekenland, Spanje en de Verenigde Staten.

vervangingswaarde: € 6.200,-
bieden vanaf: € 3.000,-