Johannes Hermanus Barend 'Jan H.B.' Koekkoek

Amsterdam 1840-1912 Hilversum
Terugkeer van het strand, olieverf op paneel 26,8 x 36,0 cm, gesigneerd r.o. en verso op resten etiket

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Jan H.B. Koekkoek was de derde zoon van de marineschilder Hermanus Koekkoek en kreeg les van zijn vader. Diens invloed is nog duidelijk zichtbaar in de zorgvuldige schildertrant en fijne detaillering van zijn vroege zee- en riviergezichten. In latere jaren zocht hij steeds meer aansluiting met de Haagse School en schilderde hij strand- en zeegezichten en scènes uit het vissersleven in een losse schilderstijl.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-