Philipp 'German' Grobe

Hanau (Duitsland) 1857-1938 Düsseldorf (Duitsland)
Terugkerende bomschuit, olieverf op doek 60,3 x 80,0 cm, gesigneerd r.o.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

De Duitse schilder German Grobe was leerling van de Akademie in Düsseldorf en zou daarna deel uitmaken van de Düsseldorfse School van landschapschilders. Een van zijn leraren daar was de zeeschilder E.G. Ducker, die veel invloed had op zijn leerling. Vanaf 1887 bracht Grobe iedere zomer door in het Hollandse vissersdorp Katwijk, waar hij dorpsgezichten, strandscènes en het leven van het vissersvolk schilderde. Zijn impressionistische, vaak schetsmatige stijl en eenheid van toon verraden invloed van de schilders van de Haagse School, in het bijzonder van Mauve en Mesdag.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 2.800,-