Cornelis Johannes 'Kees' Maks

Amsterdam 1876-1967
Tiroler ballet in de Bouwmeester Revue, gouache op papier 48,0 x 68,0 cm, gesigneerd l.o. en te dateren ca. 1938

literatuur: vgl.: Renée Smithuis, 'Feest van Carnaval tot Kerst: een bonte inventarisatie van de vorige eeuw', Zoetermeer 2008, pag. 56 (olieverfschilderij van hetzelfde onderwerp).

tentoonstelling: Amsterdam, Universiteit van Amsterdam/Bijzondere collecties, 'Carré: 125 jaar Koninklijk Circus en Theater in Amsterdam', 27 sept. 2012-20 jan. 2013.

De schilder Kees Maks was een leerling van G.H. Breitner, hetgeen in de gedurfde, robuuste opzet van veel van zijn schilderijen terug te vinden is. Hij woonde afwisselend in Amsterdam en Parijs en schilderde vooral scènes uit de wereld van het circus en theater in een rijk koloriet en met sterke contrasten van licht en donker. Zijn werk werd door tijdgenoten als on-Hollands ervaren, maar werd goed ontvangen in Frankrijk, met name in Parijs. Van 1910 tot 1945 nam Maks dan ook deel aan de jaarlijkse Salons.

Dit aquarel is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

vervangingswaarde: € 12.000,-
bieden vanaf: € 5.500,-