Daniel 'Daan' van Golden

Rotterdam 1936-2017
Tokyo, 1964/Dijon, 1996, c-print 25,0 x 25,0 cm, gesigneerd op etiket op steunkarton en te dateren ca. 2000

annotatie: op etiketten op steunkarton: 'Tokyo, 1964/Dijon, 1996' en oplagenummer 15/25

herkomst: Galerie Brutto Gusto, Rotterdam, aldaar verworven door de vorige eigenaar in 2000.

literatuur: tent.cat. Brussel, WIELS, 'Daan van Golden: Apperception', 2012, afb. pag. 218 (van een ander exemplaar).

tentoonstelling: Brussel, België, WIELS, 'Daan van Golden: Apperception', 28 jan.-29 april 2012.

De selfmade kunstenaar Daan van Golden schilderde in de vroege jaren 60 grote abstract-expressionistische gouaches. Daar kwam verandering in tijdens een verblijf in 1962-1964 in Japan. Daar ‘ontdekte’ hij de decoratieve patronen van pakpapier en textiel en nam deze voortaan als uitgangspunt voor zijn werk. Het werd kenmerkend voor zijn oeuvre: het gebruik van gevonden beelden en patronen en het herhalen van dat motief in telkens andere vormen.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.600,-