Johan Barthold Jongkind

Lattrop 1819-1891 La Côte-Saint-André (Frankrijk)
Twee kinderen bij een huis, olieverf op doek 33,0 x 24,8 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1868

annotatie: l.o.: 'après Nuyen'

herkomst: Wildenstein Arte S.A., Buenos Aires, Argentinië.

literatuur: V. Hefting, 'Jongkind: sa vie, son oeuvre, son époque', Parijs 1975, pag. 200, afb.nr. 459; A. Stein, S. Brame, F. Lorenceau, J. Sinizergues, 'Catalogue critique de l’Oeuvre de Jongkind, Volume 1: Peintures', Parijs 2003, pag. 222, cat.nr. 541 (met afb. in kleur).

tentoonstelling: 'Johan Barthold Jongkind', Den Haag, Gemeentemuseum Den Haag, 11 okt. 2003-17 jan. 2004/Keulen, Duitsland, 6 febr.-9 mei 2004/Parijs, Musée d'Orsay, 6 juni-19 sept. 2004.

Een groot deel van zijn leven bracht Jongkind door in Frankrijk. Regelmatig reisde hij naar Nederland waar hij, vooral in en om Rotterdam, inspiratie opdeed voor zijn stads- en havengezichten en landschappen met schepen. Uniek waren zijn landschappen bij maanlicht. Zijn losse, vrije penseelstreek verleent zijn schilderijen de directheid van het werk van de impressionisten. Toch schilderde hij ze allemaal in zijn atelier. Franse tijdgenoten bewonderden zijn werk en algemeen zagen ze hem als de wegbereider van het impressionisme. Manet noemde hem de vader van de moderne landschapschilders.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-