Johanna Petronella Catharina Antoinetta 'Jo' Koster

Kampen 1868-1944 Heelsum
Twee meisjes bij de stadsgracht in Hasselt, olieverf op doek 49,3 x 72,1 cm, gesigneerd r.o.

tentoonstelling: Ede, Simonis & Buunk Kunsthandel, 'Onder de mensen. Het leven van alledag door de ogen van Harm Kamerlingh Onnes, 16 juli-15 aug. 2009.

Jo Koster leerde schilderen aan de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijs in Amsterdam. Daarna bracht ze drie jaar door in het atelier van Blanc Garin in Brussel, waar ze kunstenaars van de internationale moderne bewegingen Les XX en La Libre Esthétique ontmoette. De eerste twee decennia van de 20e eeuw vormen het hoogtepunt in Kosters oeuvre. Ze werkte in Laren, Staphorst en Hattem en schilderde landschappen, de boerenbevolking en af en toe een stilleven in een moderne, neo-impressionistische stijl. Toch wilde ze niet per se ‘modern’ zijn en zocht ze vanuit haar gevoel naar een sterk persoonlijke expressie.

vervangingswaarde: € 30.000,-
bieden vanaf: € 16.500,-