Hermanus Koekkoek

Middelburg 1815-1882 Haarlem
Uitvarende vissersboot, olieverf op doek 34,7 x 48,3 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1849

herkomst: Galerie Erich Beckmann, Hannover, Duitsland.

Hermanus Koekkoek was de jongste zoon en leerling van marineschilder Johannes Hermanus Koekkoek, de stamvader van het schildersgeslacht Koekkoek. Hij werd geboren in Middelburg, woonde daarna in Durgerdam aan de Zuiderzee, en verhuisde rond 1833 naar Amsterdam. Daar was hij gedurende vijftig jaar een zeer succesvolle schilder van zee-, strand- en riviergezichten. Invloed van zijn vader is aanwijsbaar in de gedetailleerde weergave van de schepen en hun tuigage, de virtuoze tekening van het water en de levendige, verhalende stoffering. Behalve aan zijn zonen gaf Hermanus Koekkoek ook les aan de marineschilder Willem Gruijter jr.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 8.500,-