Hendrik Hulk

Amsterdam 1842-1937 Haarlem
Uitzeilende brik en raderstoomboot bij een zeepier, olieverf op paneel 17,3 x 26,8 cm, gesigneerd r.o.

Hendrik Hulk, afkomstig uit de beroemde 19e-eeuwse schildersfamilie, leerde het vak van zijn vader Abraham Hulk. Net als zijn vader werd hij marineschilder, al zijn van hem ook landschappen bekend. In 1858 verhuisde hij van Enkhuizen naar Haarlem, waarna hij vooral schepen op het Spaarne, strandgezichten en Zuiderzeegezichten schilderde in impressionistische stijl. In de jaren negentig was hij op het hoogtepunt van zijn roem en verkocht hij veel naar het buitenland.

vervangingswaarde: € 4.000,-
bieden vanaf: € 1.800,-