Raoul Martinez

Cuba 1876-1974 Neuilly-sur-seine (Frankrijk)
Vijzel met pijpen en courant, olieverf op doek 46,2 x 55,3 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '39

herkomst: Kunsthandel G.J. Nieuwenhuizen Segaar, Den Haag.

De van origine Cubaan Raoul Martinez groeide op in Parijs, waar hij de kunstwereld ontdekte. Na enige tijd gewerkt te hebben op het landgoed van zijn ouders, koos hij definitief voor het kunstenaarschap. In 1910 nam hij deel aan een tentoonstelling van de vooruitstrevende groep La Libre Esthétique in België. Met het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog vluchtte hij naar Nederland. Daar kwam Martinez in contact met kunstpedagoog en criticus H.P. Bremmer, die zeer geïnteresseerd was in zijn kubistische stillevens met eenvoudige voorwerpen. Ook kocht hij een aantal werken van Martinez. Via Bremmer leerde de schilder ook de kunstverzamelaar Helene Kröller-Müller kennen. Het Kröller-Müller Museum heeft nog altijd een aantal werken van Martinez in de collectie.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-