Johannes Weiland

Vlaardingen 1856-1909 Den Haag
Violen, aquarel op papier 46,0 x 32,3 cm, gesigneerd r.o.

Johannes Weiland woonde en werkte in Vlaardingen, Rotterdam en Den Haag. Zijn schildersopleiding kreeg hij aan de Akademie in Rotterdam, een instituut waaraan hij vanaf 1879 ook zelf als leraar handtekenen was verbonden. Hij schilderde en aquarelleerde landschappen, enkele stillevens en vooral scènes uit het dagelijks leven van zijn tijd, zoals een visverkoopster, een dorpssmederij, vissers op het ijs of wasvrouwen bij een vaart. Ook reisde hij regelmatig naar Brabant, waar hij boereninterieurs schilderde, een genre dat rond 1860 sterk in populariteit toenam.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-