'Charles' Henri Joseph Leickert

Brussel 1816-1907 Mainz (Duitsland)
Visafslag en schepen op het strand van Scheveningen, olieverf op paneel 25,8 x 40,3 cm, gesigneerd r.o.

Charles Leickert was korte tijd leerling van W.J.J. Nuijen en vanaf 1839 van Andreas Schelfhout. Vooral deze laatste meester had veel invloed op zijn werk. Leickert schilderde prachtige Hollandse ijsgezichten, zomerse landschappen en riviergezichten waarin hij allerlei motieven verwerkte uit zijn schetsboeken. Na 1845 schilderde hij ook strandtaferelen en stadsgezichten. De aantrekkingskracht van zijn schilderijen wordt onder andere bepaald door de prachtige lichtval en sterk verhalende details.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-