'Jacobus' Theodorus Abels

Amsterdam 1803-1866 Abcoude
Vissers bij maanlicht, olieverf op paneel 21,5 x 29,3 cm, gesigneerd r.o.

Abels maakte aanvankelijk zomerlandschappen maar legde zich steeds meer toe op het schilderen van rivier- en stadsgezichten bij maanlicht. Deze ‘nocturnes’ sloten aan bij de romantische bewondering van zijn tijdgenoten voor het mysterieuze, belichaamd in de sfeer van nacht en maanlicht. De maangezichten van de 17e-eeuwse schilder Aert van der Neer waren daarbij zijn voorbeeld. Zijn schoonvader P.G. van Os en zwager P.F. van Os schilderden soms de dieren in zijn landschappen.

vervangingswaarde: € 11.000,-
bieden vanaf: € 5.800,-