Adrianus Eversen

Amsterdam 1818-1897 Delft
Vissers in de stadsgracht, bij zomer, olieverf op paneel 19,0 x 14,9 cm, gesigneerd l.o.

Adrianus Eversen gold als de meest begaafde leerling van de beroemde stadsgezichtenschilder Cornelis Springer. Van zijn leermeester nam Eversen de compositorische opbouw, uitwerking van details en het warme kleurenschema over. In de keuze van zijn onderwerpen was hij echter vrijer. Schilderde Springer vooral ‘portretten’ van bestaande gebouwen en stadsdelen, Eversen arrangeerde zijn dorpen en straatjes doorgaans zó dat er een fraai stadsbeeld ontstond.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-