Hendrik Willem Mesdag

Groningen 1831-1915 Den Haag
Vissersschepen in de branding, Scheveningen, aquarel op papier 13,2 x 21,0 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: nalatenschap van de kunstenaar H.J. van der Weele (1852-1930), daarna door vererving in bezit gekomen van de vorige eigenaar.

H.W. Mesdag, de zeeschilder van de Haagse School, koos op relatief late leeftijd voor het schildersvak. Na een verblijf in Oosterbeek en Brussel vestigde de schilder zich in 1869 in Den Haag, waar hij direct geboeid werd door het strand, de zee en het leven van de Scheveningse vissers. In een snelle, losse toets en een eindeloze variatie aan bruine, gouden en grijze kleuren bracht hij deze motieven op het doek. Mesdag had een grote productie, als wilde hij alle verloren tijd inhalen. Zijn werk was in Frankrijk zeer geliefd en werd verschillende malen bekroond op de ‘Salon’ van Parijs.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-