Johannes Hermanus Barend 'Jan H.B.' Koekkoek

Amsterdam 1840-1912 Hilversum
Visverkoopsters in Zuiderzeehaven, olieverf op paneel 53,2 x 73,0 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1894

annotatie: verso: resten van etiket met authenticiteitsverklaring van de schilder.

herkomst: part. coll. Nederland.

Jan H.B. Koekkoek was de derde zoon van de marineschilder Hermanus Koekkoek, en kreeg les van zijn vader. Diens invloed is nog duidelijk zichtbaar in de zorgvuldige schildertrant en fijne detaillering van zijn vroege zee- en riviergezichten. In latere jaren zocht hij steeds meer aansluiting met de Haagse School en schilderde hij strand- en zeegezichten en scènes uit het vissersleven in een losse schilderstijl.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 8.500,-