Christiaan 'Karel' Appel

Amsterdam 1921-2006 Zürich (Zwitserland)
Vogel en Bloem, waskrijt; gouache en olieverf op papier 49,5 x 64,8 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '53

herkomst: veiling Sotheby's, Amsterdam, 21 okt. 1985, lot 231; Galerie Guy Pieters, Knokke, België; part. coll. België; veiling Sotheby’s Amsterdam, 25 juni 2008, lot 94.

Het kunstwerk is authentiek verklaard en als zodanig geregistreerd in het archief van Jan Nieuwenhuizen Segaar, Antwerpen, onder nr. 96.12.16.

Karel Appel was één van de hoofdfiguren van de naoorlogse Cobra-beweging (1948-1951). Zijn werk wordt gezien als representatief voor de idealen van deze groep schilders, die in hun werk uitdrukking gaven aan hun verzet tegen de traditionele schilderkunst met haar regels en taboes. In zijn Cobra-tijd schilderde Appel fabeldieren en fantasiewezens. Na 1951 werd zijn schildertrant steeds heftiger, totdat lijn en kleurvlak samensmolten tot één turbulente, expressieve verfmassa.

verzekeringswaarde: € 65.000,-
bieden vanaf: € 35.000,-