Hendrik Willem Mesdag

Groningen 1831-1915 Den Haag
Voor anker in de branding, aquarel en gouache op papier 44,5 x 55,4 cm, gesigneerd r.o

herkomst: nalatenschap Eleanor D. Popper (1921-2008), New York.

H.W. Mesdag, de zeeschilder van de Haagse School, koos op relatief late leeftijd voor het schildersvak. Na een verblijf in Oosterbeek en Brussel vestigde de schilder zich in 1869 in Den Haag, waar hij direct geboeid werd door het strand, de zee en het leven van de Scheveningse vissers. In een snelle, losse toets en een eindeloze variatie aan bruine, gouden en grijze kleuren bracht hij deze motieven op het doek. Mesdag had een grote productie, als wilde hij alle verloren tijd inhalen. Zijn werk was in Frankrijk zeer geliefd en werd verschillende malen bekroond op de ‘Salon’ in Parijs.

verzekeringswaarde: € 55.000,-
bieden vanaf: € 30.000,-