Maximilian Lenz

Wenen 1860-1948 (plaats overlijden onbekend)
Voor de spiegel, olieverf op doek 110,5 x 80,3 cm te dateren ca. 1910

herkomst: nalatenschap van de kunstenaar, door vererving in bezit gekomen van de vorige eigenaar (part. bezit Zwitserland).

tentoonstelling: Wenen, tentoonstelling van de Künstlerbund Hagen, 1911, nr. 767; Lunteren, Museum Lunteren, 'De hoed als verrassende topper', 16 sept. 2017-6 jan. 2018.

Maximilian Lenz werd geboren in Wenen. Na zijn kunstopleiding was hij werkzaam als schilder (landschappen, genrevoorstellingen en historiestukken) en lithograaf, maar ook maakte hij beelden. Hij was in 1897 medeoprichter van de Wiener Sezession en nam verschillende keren deel aan de tentoonstellingen van dit vooruitstrevende kunstenaarscollectief. Lenz bewoog zich in de Weense avant-gardekringen van zijn tijd en had contact met onder anderen Gustav Klimt, Koloman Moser, Josef Hoffmann en Joseph Maria Olbrich. Gedurende de Eerste Wereldoorlog maakte hij voor de Centrale Mogendheden verschillende affiches. Ook ontwierp hij in het begin van de jaren 90 bankbiljetten.

vervangingswaarde: € 11.000,-
bieden vanaf: € 5.000,-