Corneille Henri Dee

Leiden 1862-1935 Den Haag
Voorjaarsbloemen, potlood en aquarel op papier 77,0 x 55,0 cm, gesigneerd r.o. met monogram

De schilder Corneille Henri Dee was een laatbloeier. Als leraar klassieke talen en conrector van het gymnasium in Gorkum tekende en schilderde hij uit liefhebberij, vooral nadat hij in 1894 zijn oud-klasgenoot Theo van Hoytema hielp aan de opdracht voor de wanddecoraties van de Sociëteit in Gorkum. In 1903 en 1905 exposeerde hij al bij Oldenzeel in Rotterdam en Boussod Valadon & Cie in Den Haag. Vanaf 1918 wijdde hij zich volledig aan de schilderkunst. Zijn grote aquarellen van een overdaad aan bloemen in felle kleuren waren alom geliefd. De bloemen gaf hij realistisch weer, de composities doen denken aan de manier van vlakversieren die in de – vernieuwende – decoratieve kunst van die tijd gebruikelijk was. Het is ook niet verwonderlijk dat C.H. Dee rond 1918 de opdracht kreeg om voor de luxehutten van het stoomschip ‘Statendam’ decoratieve bloempanelen te ontwerpen.

vervangingswaarde: € 2.400,-
bieden vanaf: € 1.200,-