Pieter Gerardus Sjamaar

Den Haag 1819-1876
Vrolijk gezelschap bij kaarslicht, olieverf op paneel 21,9 x 28,4 cm, gesigneerd r.o.

De Haagse schilder Pieter Gerardus Sjamaar verwierf bekendheid met zijn nachtelijke markten en interieurs waarin kaarslicht de enige lichtbron vormt. Het genre van het nachtgezicht, ook wel ‘nocturne’ genoemd, beantwoordde aan de fascinatie van de romantische verzamelaar voor de geheimzinnige krachten van de natuur en was in de negentiende eeuw dan ook razend populair. Ook schilders als Petrus van Schendel, J.C. Vaarberg, H.G. ten Cate en Theodorus Abels beoefenden dit genre.

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-