'Willem' Adriaan Paerels

Delft 1878-1962 Eigenbrakel (België)
Vrouw voor de spiegel, olieverf op doek 50,0 x 40,0 cm, gesigneerd l.o. en te dateren 1922

De in Nederland geboren Willem Paerels woonde het grootste deel van zijn leven in België. Hij werd opgeleid aan de Polytechnische School in zijn geboorteplaats Delft, maar koos uiteindelijk voor een bestaan als kunstschilder. Hij leerde zichzelf schilderen en werkte voornamelijk in impressionistische of fauvistische trant. Zijn onderwerpkeuze was gevarieerd: onder andere haven- en stadsgezichten, interieurs, landschappen, stillevens en figuurstukken. Paerels was in 1908 medeoprichter van de Brusselse kunstenaarsvereniging ‘Le Labeur’. Hij vormde later samen met Rik Wouters en Ferdinand Schirren ‘De Brusselse Coloristen’, later de ‘Brabantse Fauvisten’ genoemd.

vervangingswaarde: € 17.000,-
bieden vanaf: € 7.700,-