'Harmen' Hermanus Meurs

Wageningen 1891-1964 Ermelo
Vruchtenstilleven, olieverf op doek 65,1 x 73,2 cm, gesigneerd r.o. en verso en gedateerd 1932

annotatie: verso: 'Vruchtenstilleven 1932 Harmen Meurs', met stempel van de schilder op het spieraam.

De landschappen, figuren en stillevens van Harmen Meurs uit de jaren ’20 en ’30 zijn wat hun stijl en warme coloriet betreft sterk beïnvloed door zijn vele reizen naar Frankrijk. Aanvankelijk was zijn werk vooral impressionistisch, daarna klinkt in zijn schilderijen ook ïnvloed van het kubisme en expressionisme door. Eind jaren ’30 kreeg Meurs een zeer uitgesproken politieke mening, welke terug te vinden is in zijn figuren en stadsgezichten uit die periode. Naast schilderijen maakte Meurs ook litho’s en houtsneden.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-