Dirk Smorenberg

Alkmaar 1883-1960 Oud-Loosdrecht
Waterlelies in de Loosdrechtse Plassen, olieverf op doek 49,5 x 60,3 cm, gesigneerd r.o.

De autodidact Dirk Smorenberg geldt als een van de weinige Art Deco schilders van Nederland. Aanvankelijk woonde en werkte hij in Alkmaar en Bergen, verbleef daarna langere tijd in Engeland (1910) en de Verenigde Staten (1911) en woonde in Amsterdam en Almelo (1923). In 1924 vestigde hij zich definitief in Oud-Loosdrecht, aan de Horndijk. Zijn meest succesvolle periode ligt ongeveer tussen 1910 en 1925. In uiteenlopende stijlen schilderde hij figuren, bloemen en vooral decoratieve landschappen en waterlelies, waarvoor hij inspiratie opdeed in het waterrijke Noord-Hollandse landschap. Smorenberg was een onafhankelijk en origineel schilder. Bij een aantal van zijn werken ontwierp en vervaardigde hij een bijpassende lijst.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-