Johan Nicolaas 'Jan' van Lokhorst

Utrecht 1837-na 1874 Brussel
Weids landschap met schaapherder en kudde, olieverf op paneel 27,4 x 45,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1866

herkomst: part. bezit België.

Jan van Lokhorst was afkomstig uit een bekende Utrechtse schildersfamilie. Zijn vader was de dierenschilder Dirk van Lokhorst, zijn broer Dirk Pieter schilderde landschappen met vee, net als zijn zus Ida. Jan was de enige die naast landschappen ook zomerse stads- en dorpsgezichten vervaardigde. Ook schilderde hij een enkel ijsgezicht. Tot ongeveer 1872 woonde en werkte Jan van Lokhorst in Utrecht, daarna verhuisde hij naar Brussel. Van daaruit moet hij zo nu en dan teruggekeerd zijn om stadsgezichten en landschappen in de omgeving van de Domstad te schilderen.

vervangingswaarde: € 4.000,-
bieden vanaf: € 1.800,-