Barend Cornelis Koekkoek

Middelburg 1803-1862 Kleef (Duitsland)
Winterlandschap met paardenslee op het ijs, olieverf op doek 44,0 x 58,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1824

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Barend Cornelis Koekkoek, Nederlands beroemdste romantische landschapschilder, was leerling van zijn vader J.H. Koekkoek en volgde tegelijkertijd lessen aan de Middelburgse academie. Daarna woonde hij in Amsterdam en Hilversum. Hij reisde veel: door Nederland, België en het Rijnland, op zoek naar motieven voor zijn romantische ideaallandschappen. In 1843 vestigde Koekkoek zich voorgoed in het Duitse stadje Kleef, waar hij tevens een ‘Teekenacademie’ stichtte. Zijn buitengewone artistieke begaafdheid maakte hem tot een succesvol schilder, wiens landschappen zó geliefd waren dat er wachtlijsten voor ontstonden en liefhebbers jarenlang moesten uitzien naar hun schilderij.

vervangingswaarde: € 50.000,-
bieden vanaf: € 20.000,-