Lodewijk Johannes Kleijn

Loosduinen 1817-1897 Den Haag
Winterlandschap met schaatsers bij een molen, olieverf op doek 50,1 x 80,0 cm, gesigneerd l.o.

Als leerling van Andreas Schelfhout schilderde L.J. Kleijn veel winterlandschappen met schaatsende en sleeënde figuurtjes op spiegelend ijs. Daarnaast maakte hij zomerse rivier- en strandgezichten en panoramische landschappen, waarin hij de kalme sfeer en het warme licht van een zomerdag weet te treffen. Rond 1840 verbleef Kleijn enige tijd in het Duitse Kleef. Niet bekend is of hij daar naartoe ging voor B.C. Koekkoek: er zijn geen concrete aanwijzingen dat Kleijn les heeft gehad aan diens tekenacademie. Van Kleijns Kleefse periode getuigen alleen een aantal schilderijen met stadsmotieven of de omgeving van Kleef als onderwerp.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-