Jacob van Kouwenhoven

Rotterdam 1772-1825
Winterlandschap met schaatsers; Zomerlandschap, beide olieverf op paneel 31,0 x 43,6 cm, gesigneerd l.o. met initialen en r.o. met initialen

Jacob van Kouwenhoven was een Rotterdamse schilder van romantische landschappen met vee. Hij was leerling van de beroemde Antwerpse landschap- en dierenschilder B.P. Ommeganck, wiens invloed in zijn werk duidelijk aanwijsbaar is. In 1817 maakte Van Kouwenhoven een reis door Duitsland en Zwitserland waarbij hij vele schetsen van de natuur maakte die hij later weer gebruikte voor zijn schilderijen. Hij gaf les aan J.A. Bakker.

Het winterlandschap van Jacob van Kouwenhoven is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

Het zomerlandschap van Jacob van Kouwenhoven is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

vervangingswaarde: € 20.000,-
bieden vanaf: € 9.000,-