Jan Evert Morel II

Amsterdam 1835-1905 Weesp
Winterlandschap met schaatsers, olieverf op paneel 34,2 x 49,5 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '58

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

Jan Evert Morel II woonde en werkte voornamelijk in Amsterdam. Hij was de zoon en waarschijnlijk ook leerling van C.J. Morel, schilder van zeegezichten en portretten. Jan Evert Morel II legde zich voornamelijk toe op het schilderen van romantische landschappen, die vaak werden gestoffeerd door de Belgische schilder Eugène Verboeckhoven. Korte tijd was hij ook werkzaam in het schilderachtige Oosterbeek, waar veel getalenteerde kunstenaars in de traditie van de Franse Barbizon schilders ‘en plein air’ werkten. Zijn idyllische landschappen zijn vaak klein van formaat en op paneel geschilderd.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-