Johannes Pieter van Wisselingh

Amersfoort 1812-1899 Utrecht
Wipmolen in een polderlandschap, olieverf op paneel 34,6 x 44,9 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Duitsland.

De in 1812 geboren Johannes Pieter van Wisselingh had als schilder in de omgeving van Rhenen al een zekere reputatie opgebouwd toen hij in 1840 bij Schelfhout in de leer kwam. Omstreeks 1844 verwisselde hij Den Haag voor Renkum en vervolgens vertrok hij in 1848 voorgoed naar Utrecht. Het oeuvre van Van Wisselingh bestaat naast bos- en heidegezichten grotendeels uit panoramische zomerlandschappen die hij combineerde met een voorkeur voor topografische details. Zo zijn van hem gezichten op Haarlem, Voorburg, Heelsum, Arnhem en Amersfoort bekend. Wat compositie betreft zijn ze sterk verwant aan de panoramische landschappen van Schelfhout.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-