Sorella (Theresia Ansingh)

Amsterdam 1883-1968
Woollha, olieverf op schildersboard 59,2 x 71,2 cm, gesigneerd l.o.

annotatie: verso: ' 'Woollha', Sorella'.

herkomst: Cultureel Centrum De Beyerd, Breda, inv.nr. 250.

Theresia Ansingh (Sorella) was de jongere zus van Lizzy Ansingh, een van de Amsterdamse Joffers. Ze stamden uit een artistieke familie met veel kunstenaars, waaronder haar tante Thérèse Schwartze. Om zich duidelijk van Lizzy te onderscheiden koos Theresia voor de artiestennaam ‘Sorella’, Italiaans voor ‘zuster’. Pas op haar 50e ging Sorella schilderen: stillevens, zelfportretten en portretten van literaire en historische personages. Ook creëerde ze voorstellingen van fantasie en verwondering waarin de dingen hun eigen leven lijken te leiden. Geschilderd in naïeve en poëtische trant zijn ze de neerslag van haar gevoelig-intense kijk op de wereld.

vervangingswaarde: € 7.500,-
bieden vanaf: € 4.500,-