Gijsbert 'George' Martens

Groningen 1894-1979
Zeilboten op het Paterswoldsemeer, olieverf op doek 34,6 x 51,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '29

herkomst: coll. W.H. Schortinghuis-Mulder, Groningen.

George Martens behoorde in 1918 tot de oprichters van de Groninger Kunstkring De Ploeg. Voor die tijd had hij zich al als kunstschilder gevestigd en boekte vooral succes met portretopdrachten. Onder invloed van met name Jan Wiegers begon hij zijn onderwerpen snel en direct te registreren en werd zijn kleurgebruik vrij en uitbundig. Martens hield zich bezig met uiteenlopende onderwerpen: Groninger stadsgezichten, landschappen, stillevens, portretten, figuurstudies en – karakteristiek voor hem – kermis- en circustaferelen. Ook schilderde hij veel schepen. Na 1929 kenmerkte zijn werk zich door een iets minder wild karakter en het gebruik van een paletmes afgewisseld met penseel in een gladde olieverf. Martens maakte ook affiches, houtsneden en ontwerpen voor (wand)kleden.

vervangingswaarde: € 16.000,-
bieden vanaf: € 8.000,-