Frederik Roosdorp

Amsterdam 1839-1865
Zeilschepen op kalme rivier bij een dorpje, olieverf op paneel 14,2 x 17,6 cm, gesigneerd l.o. met initiaal

Van Frederik Roosdorp weten wij niet veel meer dan dat hij in 1839 in Amsterdam werd geboren en zich specialiseerde in het schilderen van zonnige, levendig gestoffeerde stadsgezichten. Het is niet bekend wie zijn leermeester was, maar zijn werk vertoont alle specifieke kenmerken van het romantische Hollandse stadsgezicht zoals dat tussen 1830 en 1850 vooral in Amsterdam vorm kreeg: een nauwkeurige uitwerking, contrast tussen licht en schaduw en een voorliefde voor oude, Hollandse architectuur. Een van de grote meesters van dit genre was Cornelis Springer. Net als Springer schilderde Roosdorp zowel stadsfantasieën als topografisch juiste stadsportretten. De schilder Roosdorp stierf op jonge leeftijd en liet een klein oeuvre na.

vervangingswaarde: € 4.500,-
bieden vanaf: € 2.000,-