'Isaac' Lazarus Israels

Amsterdam 1865-1934 Den Haag
Zelfportret met model in atelier, olieverf op doek 86,3 x 50,3 cm, gesigneerd l.o. en te dateren ca. 1919

herkomst: coll. Alvarez Corea, Parijs; Carlos Bijl Stichting.

literatuur: A. Wagner, 'Isaac Israels', Kortenhoef 1994, afb. in kleur pag. 25; tent.cat. Haarlem, Frans Hals Museum/De Hallen, 'Vereeuwigd 1913-2013. Nederlandse portretkunst in het voetspoor van Frans Hals', 2013, afb. in kleur pag. 74.

tentoonstelling: Kortenhoef, Stichting Kunst aan de Dijk, 'Isaac Israels', 6-18 juni 1994; Haarlem, Frans Hals Museum/De Hallen, 'Vereeuwigd 1913-2013. Nederlandse portretkunst in het voetspoor van Frans Hals', 8 juni-25 aug. 2013.

Dit importante zelfportret van de grote Nederlandse impressionist Isaac Israels is afkomstig uit de collectie Alvarez Corea te Parijs, die bevriend was met de schilder, en het rond 1920 direct van hem heeft verkregen. U ziet hier Israels’ markante kop, met zijn eeuwige sigaretje, zelfbewust rechtop gezeten, met een directe blik naar de toeschouwer kijkend. Waarschijnlijk schilderde hij een portret van het model dat achter zijn rug kritisch toekijkt. Op de achtergrond zijn nog twee portretten en een schildersezel te zien. Israels, keurig met een wijnrood stropdasje, schilderde links en houdt met zijn rechterhand penselen en palet vast. Het behoeft geen betoog, dat de reputatie van deze vooraanstaande kunstenaar tot ver over de landsgrenzen reikt.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-