Petrus Theodorus 'Piet' van Wijngaerdt

Amsterdam 1873-1964 Abcoude
Zinnia’s, olieverf op doek 50,7 x 41,0 cm, gesigneerd l.b.

annotatie: verso: 'Zinnia's, Piet van Wijngaerdt'

De Amsterdamse schilder Piet van Wijngaerdt wordt, samen met Henri Le Fauconnier, beschouwd als de theoretische grondlegger van de Bergense School. Hij schilderde landschappen, figuren en krachtige stillevens in een kubistisch-expressionistische stijl, waarbij onverwachte kleurcontrasten en de werking van licht en donker een belangrijk uitdrukkingsmiddel waren. Voor zijn bloemen koos hij sprekende vormen zoals de amaryllis, lelie, spinchrysant en gladiool. Voor zijn landschappen vond hij meestal inspiratie in het boerenland ten zuiden van Amsterdam. Na 1941 werkte de schilder meestal in en rond Abcoude.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-