Lucie van Dam van Isselt

Bergen op Zoom 1871-1949 Den Haag
Zinnia’s, olieverf op paneel 31,9 x 40,2 cm, gesigneerd r.o.

annotatie: verso op etiket: 'Aangekocht door het verlotingsfonds 1928' en 'Zinnia's'.

De schilderes Lucie van Dam van Isselt legde al jong een groot tekentalent aan de dag. Ze bezocht vanaf 1891 de Haagse academie en vestigde zich in 1907 in Veere op Walcheren, waar ze al snel onder de bekoring kwam van het heldere, Zeeuwse licht. In die periode begon zij met het schilderen van bloemen en heel persoonlijke, ingetogen stillevens: kleine juweeltjes die waren doortrokken van een parelende, zilverachtige toon. Vermoed wordt dat zij in haar voorkeur voor heldere grijzen en witten, zo nu en dan afgewisseld met een stilleven tegen een donker fond, werd beïnvloed door haar schildervriend Walter Vaes. De schilderes maakte ook reisimpressies en portretten.

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-