Wouterus Verschuur

Amsterdam 1812-1874 Vorden
Zittende bulldog, olieverf op paneel 10,2 x 19,6 cm

herkomst: Kunsthandel G.J. Nieuwenhuizen Segaar, Den Haag.

Met verso op etiket echtheidsverklaring van de zoon van de schilder: ‘Dit schilderij verklaar ik te zijn geschilderd door mijn vader W. Verschuur, W. Verschuur Jr.’.

Wouterus Verschuur was in zijn tijd al een beroemd paardenschilder. Van zijn leermeester, de veeschilder P.G. van Os, leerde hij hun bouw en bewegingen tot in de perfectie vast te leggen. Als rechtgeaard romanticus had hij daarnaast belangstelling voor hun karakter. Zo schilderde hij sterke boerenpaarden op stal, ranke rijpaarden tijdens een middagrit en energieke tuigpaarden. Verschuur was ook een knap hondenschilder. Deze dieren komen op de meeste van zijn schilderijen dan ook voor. Tussen 1858 en 1868 woonde de schilder in Haarlem, waar hij les gaf aan Anton Mauve. Ook was hij leermeester van zijn zoon Wouterus jr., die zich eveneens specialiseerde in het schilderen van paarden.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-