Jan Wiegers

Kommerzijl 1893-1959 Amsterdam
Zomerboeket, olieverf op doek 73,7 x 60,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '41

tentoonstelling: Eelde, Museum De Buitenplaats, 'Bloemen! van Jan Sluyters en tijdgenoten', 3 juli-19 sept. 2010.

Jan Wiegers behoort tot de bekendste Nederlandse expressionisten en was medeoprichter en aanjager van de groep schilders die aangeduid wordt als ‘Groninger Ploeg’. Tijdens een verblijf van 1920 tot 1922 in het Zwitserse Davos sloot hij vriendschap met de Duitse expressionist Ernst Ludwig Kirchner. Daarna wordt zijn werk gekenmerkt door felle kleuren en een vrije, krachtige behandeling van vorm en lijn. Wiegers’ oeuvre is zeer divers en omvat zowel Zwitserse onderwerpen als Groningse landschappen, (Amsterdamse) stadsgezichten, naakten, stillevens, interieurs en portretten.

vervangingswaarde: € 20.000,-
bieden vanaf: € 10.000,-