Pierre Thevenet

Brugge (België) 1870-1937 Brussel
Zomerboeket; verso: Zonnig parkgezicht, olieverf op doek 80,5 x 60,6 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: Kunstgalerij De Vuyst, Lokeren, België.

Pierre Thevenet, autodidact, was musicus voordat hij in 1910 voor het schildersvak koos. In die tijd verkeert hij in Brussel vaak met Marcel Jeffrys en Frans Van Montfort en schildert veel landschappen en stillevens in luministische stijl. Omstreeks 1919 vertrekt hij naar Parijs, een stad waar hij zijn hele leven naar terug zal keren. Hij komt er in contact met Henri Matisse, schildert in Montmartre en langs de Seine en zijn werk toont enige invloed van Utrillo. Hij kiest voor snelle, korte penseelstreken op een egale of heldere, witte ondergrond. Terug in België schildert hij het landschap bij Anseremme. Het heldere, tintelende oeuvre van Thevenet omvat stadsgezichten, landschappen en stillevens.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 3.000,-