Bartele 'Bart' Peizel

Veendam 1887-1974 Amsterdam
Zomerboeket, olieverf op doek 45,5 x 62,7 cm, gesigneerd l.b.

Bart Peizel was geen experimenteel schilder of groot vernieuwer maar maakte naam als ingetogen impressionist. Hij schilderde landschappen, stadsgezichten, stillevens en portretten, die vooral getuigen van een grote kleurgevoeligheid. Ook tekende en schilderde hij tijdens studiereizen door Frankrijk en Algerije. Peizel was de echtgenoot van de Amsterdamse schilderes Thérèse Ansingh.

vervangingswaarde: € 4.000,-
bieden vanaf: € 1.800,-