Johannes Christiaan Karel Klinkenberg

Den Haag 1852-1924
Zomers straatje (mogelijk Delft), olieverf op paneel 33,0 x 24,7 cm, gesigneerd r.o.

J.C.K. Klinkenberg was gespecialiseerd in het historische stadsgezicht, vaak zonovergoten, de gevels spiegelend in het water van een gracht of binnenhaven. Tijdgenoten bewonderden het zonlichteffect in zijn schilderijen: een sterk, schitterend licht, dat het witte zandsteen en de rode baksteen van de Oudhollandse gevels sterk deed oplichten. Talloze Hollandse steden zijn door Klinkenberg vereeuwigd. De topografische herkenbaarheid en de stijl die het midden houdt tussen romantiek en impressionisme verlenen hem een waardige plaats in de rijke traditie van de Hollandse architectuurschilderkunst.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-