Wilhelm Ferdinand Abraham Isaac 'Willem' Vaarzon Morel

Zutphen 1868-1955 Koudekerke
Zomerse dag op het strand, Zeeland, olieverf op doek 54,6 x 84,4 cm, gesigneerd l.o.

Vaarzon Morel vestigt zich in 1910 met zijn gezin in Veere. Hij schildert de mondaine badgasten, flanerend op het strand, op de kermis of in een van de uitspanningen van het stadje. Opvallend vaak in intense, flonkerende kleuren. En waar in dit schilderij in de kleding gepast wit of pastel overheerst, vangt hij het Zeeuwse licht in snelle, lichte toetsen en roept daarmee op perfecte wijze de sfeer op van een lome, warme zomerdag op het strand.

vervangingswaarde: € 55.000,-
bieden vanaf: € 33.000,-