Willem Koekkoek

Amsterdam 1839-1895 Nieuwer-Amstel (thans Amstelveen)
Zonnig straatje met figuren, olieverf op paneel 32,3 x 23,0 cm, gesigneerd r.o.

Als enige van de uitgebreide schildersfamilie Koekkoek specialiseerde de zoon van de marineschilder Hermanus Koekkoek sr. zich in het Hollandse stadsgezicht, met Cornelis Springer als zijn grote voorbeeld. Hij woonde in Amsterdam maar maakte veel schetstochten door Nederland. In 1888 moet hij een reis gemaakt hebben naar Londen. De stadsgezichten van Willem Koekkoek zijn een combinatie van historische reconstructie en fantasie. Vooral in het buitenland waren zijn schilderijen zeer geliefd omdat ze beantwoordden aan het idyllische beeld dat men daar had van de oude Hollandse stadjes.

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-