Johannes Hermanus Koekkoek

Veere 1778-1851 Amsterdam
Zwaar weer langs de Zuiderzee, olieverf op doek 48,7 x 71,2 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië; part. bezit Nederland.

literatuur: Nelly de Zwaan, 'Nederland uit de kunst: 365 dagen kijken en lezen', Warnsveld 2005, 31 jan. (met afb. in kleur).

tentoonstelling: Enkhuizen, Zuiderzeemuseum, 'Spiegel van de Zuiderzee', 26 dec. 2009-28 maart 2010.

Dit schilderij heeft aanmerkelijke restauratie. Vraag naar een conditierapport via het reactieformulier.

Johannes Hermanus Koekkoek wordt beschouwd als de stamvader van het bekende schildersgeslacht Koekkoek. Hij kreeg zijn opleiding aan de classicistisch georiënteerde Middelburgse Teeken-academie en werkte tegelijkertijd in de behangselfabriek van Thomas Gaal. Daarna specialiseerde hij zich in het schilderen van zeer fijn uitgewerkte stadsgezichten met water, en vooral van zeegezichten. Als een van de eersten aan het begin van de 19de eeuw liet hij zich inspireren door de beroemde zeeschilders van de Hollandse Gouden Eeuw. Uit zijn schilderijen kan men opmaken dat hij veel verstand had van de verschillende scheepstypen die destijds de Zeeuwse open wateren bevoeren.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-