Johanna Catharina 'Maria' van Nieuwenhoven-Stempels

Dordrecht 1884-1940 Laren (N.H.)
Bloemstilleven, olieverf op doek 56,0 x 46,0 cm, gesigneerd r.b.

Het oeuvre van deze schilderes omvat voornamelijk impressionistische bloemstillevens. Daarnaast zijn er ook figuurvoorstellingen en andersoortige stillevens van haar hand bekend. Maria van Nieuwenhoven-Stempels volgde een opleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten in Rotterdam en kreeg daarnaast les van onder anderen Willem van Nieuwenhoven, met wie ze in 1907 trouwde. In 1910 vestigden ze zich in Laren N.H., waar ze tot het einde van hun leven zouden wonen.

vervangingswaarde: € 7.500,-
bieden vanaf: € 3.800,-