Johannes Marius ten Kate

Amsterdam 1859-1896 Den Haag
Familiedag op het strand van Scheveningen, olieverf op paneel 33,3 x 69,2 cm, gesigneerd r.o.

literatuur: tent.cat. Haarlem, Frans Hals Museum/De Hallen, 'Naar zee. De zee in de Nederlandse kunst sinds 1850', 2012, pag. 29, afb. 36 (in kleur).

tentoonstelling: Haarlem, Frans Hals Museum/De Hallen, 'Naar zee. De zee in de Nederlandse kunst sinds 1850', 15 juni-2 sept. 2012.

Johannes ten Kate schilderde in romantisch-impressionistische stijl strandgezichten, landschappen en genrestukken. Hij was telg uit een artistieke familie, zoon van J.M.H. ‘Mari’ ten Kate en neef van H.F.C. ten Kate, beide romantische genreschilders. Vermoedelijk heeft Johannes les gehad van zijn vader. Hij was lid van de Haagse kunstenaarssociëteit Pulchri Studio. Het Haags Gemeentemuseum bezit werk van J.M. ten Kate.

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-