Wilhelmus Hendrikus Petrus Johannes 'Willem' de Zwart

Den Haag 1862-1931
Melktijd, aquarel en gouache op papier 52,5 x 71,2 cm, gesigneerd r.o.

tentoonstelling: Winterswijk, Villa Mondriaan, 'Vee in beeld', 4 maart-4 sept. 2016.

In de keuze van zijn onderwerpen behoorde Willem de Zwart tot de Haagse School, in zijn stijl en kleurgebruik tot de Amsterdamse impressionisten. Hij wordt dan ook wel de ‘Haagse Breitner’ genoemd. Zijn landschappen, figuurstukken en stillevens schilderde hij met een vlotte, gedurfde penseelstreek. De verf bracht hij dik aan, soms direct uit de tube, met felle kleurtoetsen in uitbundige roden, gelen en blauwen, waardoor zijn schilderijen een bijzondere levendigheid kregen. Musea: o.a. Haags Gemeentemuseum en Museum Kröller-Müller in Otterlo.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-